W 2003 roku trzech przyjaciół - John Roscoe Swartz, Aaron Lown i Carter Weiss - postanowiło połączyć siły i założyć markę BUILT. Znaleźli wspólny mianownik w swojej pasji do innowacyjnego designu, starannie wykonanych produktów oraz zamiłowania do jedzenia i wina. To właśnie ta pasja skłoniła ich do wykorzystania neoprenu i stworzenia charakterystycznej torby na dwie butelki wina, która później stała się ikoną marki.

Dzięki kreatywnemu zespołowi projektowemu BUILT poszerzył swoją ofertę, oferując całą kolekcję produktów, które są nowatorskim spojrzeniem na codzienne przedmioty, łącząc funkcję z modą, by ułatwić życie w podróży.

Przekonanie założycieli głosi, że doskonały design poprawia codzienne życie. Dla nich, by design był naprawdę doskonały, musi być inny. To wymaga myślenia w inny sposób. Uważają, że nie ma lepszego miejsca do tego niż Nowy Jork. To miasto zachęca do bycia oryginalnym i jednocześnie jest centrum niezrównanej społeczności kreatywnej. Dlatego BUILT nazywa Nowy Jork swoim domem. Ich projekty opierają się na zasadzie prostoty, pasji do materiałów i pragnieniu ułatwienia życia w podróży.

W kolekcji BUILT można odnaleźć praktyczne, stylowe i ochronne produkty zainspirowane miastem, które nigdy nie zasypia. Ich produkty łączą formę z funkcją i, jak prawdziwi Nowojorczycy, od pierwszego spojrzenia robią silne wrażenie.