Schulte Ufer to niemiecki producent wysokiej jakości garnków, patelni, czajników oraz naczyń kuchennych ze stali nierdzewnej. Produkty niemieckiej marki są przede wszystkim znane za swój elegancki i funkcjonalny design, który w praktyce przekłada się na spełnienie nawet największych oczekiwań klientów.

Od ponad 130 lat firma Schulte Ufer kieruje się innowacyjnym podejściem do swoich naczyń kuchennych. Szeroka gamma oferowanych garnków i patelni są najlepszym dowodem na doskonale zaprojektowane naczynia. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów takich jak stal nierdzewna, miedź i aluminium – gwarantują długotrwałość wszystkich produktów. 

Jednym z większych atutów niemieckiej firmy są garnki wyposażone w innowacyjny spód Protherm®. W celu wyrobienia tak zaawansowanego dna firma Schulte Ufer wykorzystuje miedź, która w przeciwieństwie do stalowego lub aluminiowego dna jest bardziej trwalsza oraz przede wszystkim bardziej konduktywna. Zastosowanie takiego materiału przekłada się na to, że ciepło jest błyskawicznie rozprowadzane po całej powierzchni garnków, co w rezultacie pozwoli nam zaoszczędzić cenną energię. Warto podkreślić, że naczynia wyposażone w dno typu Protherm® można używać na kuchenkach gazowych, jak i na płytach indukcyjnych.

Wysoka jakość i dobry stosunek ceny do jakości oferowanych produktów sprawia, że naczynia marki Schulte Ufer będą niezastąpionym pomocnikiem w każdej kuchni. Schulte-Ufer jest liderem na niemieckim rynku pod względem innowacyjnych naczyń kuchennych. W ostatnich latach otrzymali oni również wiele nagród, które potęgują niezawodność oferowanych garnków, patelni i czajników.